Jak vůbec vznikla knihovna?

        

     Většina občanů určitě pamatuje bývalou klubovnu "Junák", také známou jako "Kozlárna"

        Dlouhá léta bez využití chátrala, a protože bylo nutné najít prostor pro knihovnu, přistoupilo se k její přestavbě.

           

        V roce 2012 byla provedena rekonstrukce, a při ní dostavbou, vznikla víceúčelová budova. 

"Spolkový dům Obecnice" jehož součástí je i knihovna.

    

        V přízemí Spolkového domu je knihovna spolu s čítárnou, dále pak malá kuchyňka, sklad, sociální zařízení, kotelna, sklad na pelety a úklidová komora. Celé přízemí je bezbariérové včetně bezbariérového WC. Snadnou přístupnost ocení zejména starší návštěvníci knihovny. 

        

        V podkroví Spolkového domu je spolková místnost, která slouží pro spolky v obci, které nemají vlastní zázemí, tak i všem našim obyvatelům obce Obecnice a Oseče. Mohou se zde konat různé přednášky, besedy, výstavy, školní a jiné akce.

        

        Před Spolkovým domem bylo vybudováno dětské hřiště s dvojhoupačkou ve tvaru žirafy, skluzavkou s orlím hnízdem, pískovištěm, lavičkami ve tvaru draka a ještěrky. Hřiště je odděleno od ostatních prostor dřevěným plůtkem. Na hřišti se také nacházejí naučné panely, které zobrazují historii obce, faunu a flóru, se kterou se můžeme setkat v Brdských lesích.

        

        U Spolkového domu se nachází i terasa se stolky a židlemi. Zbylý venkovní prostor je vybaven lavičkami pro odpočinek k posezení. Celý areál je nově oplocen.

 

 

Kliněte na odkaz pod tímto řádkem - uvidíte fotky.

... a několik fotek ...